کتاب ریتم شناسی موسیقی کودک تالیف استاد علیرضا بهرامی منتشر شد

کتاب ریتم شناسی موسیقی کودک تالیف استاد علیرضا بهرامی منتشر شد

کتاب ریتم شناسی موسیقی کودک تالیف استاد علیرضا بهرامی منتشر شد

به نام خدایی که قلب را با مترونوم و ریتم خاص و زیبایش در بدن انسان گنجاند تا انسان اِشراف پیدا کند به اَشرف بودنش. بعد از آنکه خداوند در من نهاد که بتوانم ریتم شناسی اکثر سازها را به قلم در آورم در ادامه …

بر آن شدم که اگر بناست انسانها ریتم را بشناسند چه بهتر که از پایه و سن کم بیاموزند همانطورکه در ورزش قبل از اینکه نفر رشته اصلی ورزشی خود را شروع نماید میبایست ورزش پایه ای یعنی ژیمناستیک را کار کند ، در موسیقی هم چه بهتر که بعد از گذراندن دوره های موسیقی کودک زیرنظر اساتید مربوطه و قبل از انتخاب ساز اصلی با ریتم آشنایی پیدا نمایند. لذا امیدوارم تا حدودی توانسته باشم در این راستا کمکی کرده باشم.

برای این آموزش ها نیاز به ساز خاصی نیست، نفر باید بتواند حتی روی دست و پاهایش یا یک میز و یا یک فرش ریتم ها را به صدا در بیاورد. برای اینکار ما نیاز به یک صدای بم (باس) و دو صدای زیر (تریبل) داریم که با دست ها اجرا می شوند. اگر بخواهیم ریتم را فراتر از انجام روی دست و پا و یامکان های نامبرده آموزش دهیم بهتر است که از یک طبل ساده یا تمبک و تمپویی که بصورت ایستاده قرار گرفته باشد استفاده شود. برای ایجاد صدا می توانیم از دو عدد استیک یا چوب هم استفاده نماییم.
در اختتامیه اضافه نمایم که ریتم ها باید با استفاده از مترونوم آموزش داده شوند.

 

با آرزوی موفقیت شما در تمامی ابعاد
علیرضا بهرامی ، پاییز ۱۳۹۳

جوابی بنویسید